Altered Carbon Konusu Ve Dizi Yorumları

Altered Carbon; polisiye, bilim kurgu, gerilim türünde Amerikan yapımı bir dizi olarak 2018 yılında yayınlanmaya başlamıştır. 2020’nin şubat ayında 2. Sezon ile ekranlardaki yerini alan dizi; aynı adı taşıyan bir çizgi romandan beyaz perdeye uyarlanmıştır. Dizi; yayınlanmaya başladığı andan itibaren; ilginç konusu ve sıkı çizgi roman takipçileri tarafından büyük bir ilgi ile karşılanmıştır. Dizinin yönetmen koltuğunda; Alita: Savaş Meleği, Bionic Woman gibi başarılı yapıtları beyaz perdeye taşımayı başaran Laeta Kalogridis oturmaktadır. Bu başarılı kadro sayesinde en iyi yabancı diziler arasında gösterilecek bir yapım ortaya çıkmıştır.

Altered Carbon Dizisinin Konusu

Altered Carbon; bilim kurgu dünyasının kapılarını farklı bir senaryo ile aralayan bir dizidir. İsyancı Takeshi Kovacs’ın bedeni ve ruhu buzlar içerisine hapsedilir. 250 yıl sonra tekrar diriltilen Takeshi; kendini alışılmadık bir dünya içerisinde bulur. Bilinç üstü dünya’ya adım atan Takeshi; zihnin bedenden bedene dolaştığı bu farklı dünyaya alışamamaktadır. Buradan kaçmanın bir yolunu arayan Takeshi; hedefine yaklaştığı an, diriltilmesinin gerçek nedenini öğrenir. Laurens Bancroft; yıllar boyunca hayatta kalmış, zengin bir adamdır. Yıldızlararası elit savaşçılar arasında hayatta kalmış tek kişi olan Takeshi; bu zengin adamın isteği üzerine uyandırılmıştır. Laurens; cinayete kurban gitmiştir. Ölümün artık mümkün olmadığı bu yenidünyada başka bir bedene aktarılan Laurens; Takeshi’den kendi cinayetini çözmesini ister. Takeshi; artık yeni bir göreve sahiptir.

Dizinin Karakterleri

Altered Carbon; profesyonel oyuncu kadrosu ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış bir dizidir. Ölümün mümkün olmadığı bir dünyada; cinayet, aşk ve ihanetler arasında geçen karmaşık konusu ile izleyicinin merak duygusunu sürekli canlı tutmaktadır. Takeshi; yenidünya düzenine isyan etmek için gerçekleştirilen bir başkaldırı sırasında yenik düşen yıldızlararası elit savaşçılardan biridir. Bedeni ve ruhu; 250 yıl boyunca bir buzun içerisinde saklanmıştır. Zengin bir adam tarafından uyandırılan Takeshi; bu dünyadan kurtulmak istemektedir ancak artık yeni bir görevi vardır. Savaşçı, cesur ve korkusuz Takeshi rolünü; ünlü oyuncu Joel Kinnaman canlandırmaktadır.

Laurens Bancroft; zengin bir adam olmasının yanı sıra üstün askeri yetenekleri olan bir askerdir. Cinayete kurban giderek başka bir bedene aktarılan Laurens; Takeshi’yi uyandırarak kendi cinayetini çözmesini ister. Laurens Banscroft rolünde; usta oyuncu James Purefoy yer almaktadır.

Bir cevap yazın