black-mirror-dizisinin-konusu-nedir-eniyiyabancidizilerimcom
Yabancı Dizi Önerileri

Black Mirror Konusu ve Yorumları

Black Mirror Konusu ve Yorumları

Yabancı dizi tavsiyesi olarak muhtemelen etraftan sürekli duyduğunuz veya en az bir sohbetine denk geldiğiniz Black Mirror dizisini bu yazımızda ele alıyoruz. Teknoloji “geek”lerinin kendi aralarında büyük tartışmalara sebep olan Black Mirror dizisini sağdan soldan duymayanınız yoktur. Dizinin her bölümü tek başına bir film gibi sunuluyor ve her bölümde farklı oyuncularla farklı senaryolar işleniyor. Evet! Bu yazımızın yabancı dizi konusu Black Mirror!

Dizi tavsiyeleri - En çok izlenen yabancı diziler 2018 - Black Mirror konusu

Black Mirror Konusu

Bildiğiniz üzere teknoloji biz farkında olmasak da kültürümüzün büyük bir parçasına yavaştan işlemiş durumda. Sosyal medya sitelerine bağımlı olduğumuz, internet kullanım yaygınlığı oldukça yüksek olduğu, bilginin kitleler arasında hızla yayılabildiği bir dönemdeyiz. İnternetin yani sanal alemin kendi dili vardır, internetin kültürü vardır, peki internet nedir? Bir teknolojidir. İçimize bu kadar işlemiş, bu kadar gelişmiş bir teknoloji günümüzde bulunuyor. Çok uzak değil 20-25 yıl kadar önce bu teknolojinin gelecekte olabileceğini tahmin edebilirmiydiniz? Bugün uçuk kaçık olduğunu düşündüğümüz füturistik fikirler, yarın hayatımızın büyük bir parçası olabilir.

Black Mirror dizisi, gelecekte teknolojinin daha ne kadar içimize işleyebileceğini, teknolojinin aslında olumlu olduğunu düşündüğümüz özelliklerinin bizi düşürebileceği karanlık yönlerini her bölümde farklı bir senaryo ile işliyor diyebiliriz. Evet, Black Mirror dizisinin bütün bölümleri farklı oyuncular ve farklı senaryolar içeriyor. Yapay zeka teknolojileri, nesnelerin interneti, robotlar ve nice teknolojiler hakkında çok füturistik fikirleri senaryosunda işliyor. Yaratıcı olmanız gerekiyorsa bu dizi sayesinde çok güzel fikirler edinebilirsiniz.
Ufkunuzu genişletebileceği gibi, teknoloji konusunda içinizi de karartabilir. Bilim kurgu severler için büyük bir nimet bu dizi.
Black Mirror dizisi Drama, macera ve bilim kurgu türlerini içerir.
Ayrıca Barış Özcan’ın bu dizi hakkında hazırladığı bu videoya da bakınız: https://www.youtube.com/watch?v=kJhmz-nM-cQ

Bilim kurgu dizisi önerisi arayanlara kesinlikle tavsiye edilir! 🙂

Sezon Bilgileri

Toplam 4 sezon, 23 bölüm yayınlanan Black Mirror dizisinin 5. sezonunun 2019 ortalarında yayınlanması bekleniyor. Her bölüm ortalama 1 saat uzunluğundadır. Black Mirror dizisinin son sezonu 2017’de yayınlandı ve günümüzde yayınlanmaya devam ediyor.

IMDB Puanı

Black Mirror dizisinin IMDB Puanı: 8.9 (~300.000 kişi tarafından oylandı).

Black Mirror Nereden İzlenir?

Black Mirror dizisinin bütün eski ve yeni bölümlerine Netflix dijital platformu üzerinden erişim sağlayabilirsiniz. Buraya tıklayarak dizinin ana sayfasına ulaşabilirsiniz. Bildiğiniz üzere Netflix ücretli bir platformdur.

Sherlock dizisinin konusu da ilginizi çekebilir: Sherlock Konusu: Dedektif Sherlock Holmes!