Heartland Dizisinin Konusu ve Yorumları

Heartland; 2007 yılında yayınlanmaya başlayan dram türünde Kanada yapımı bir dizidir. Doğa, çiftlik hayatı, atlar üzerine çekilen bu dizi; yayınlanmaya başladığı andan itibaren sağlam bir hayran kitlesi oluşturmayı başarmıştır. Dizinin çekildiği yerde yapılan festivaller, karnavallar, rodeolar ise diziye farklı bir hava katmayı başarmıştır. Toplam 12 sezon çekilen dizi; günümüzde hala devam etmektedir. Sağlam izleyici kitlesi ve doğal yaşamı işleyiş şekli ile dikkat çeken bu yabancı dizinin yönetmen koltuğunu Dean Bennett, Chris Potter, Grant Harvey gibi birçok ünlü isim paylaşmaktadır.

Heartland Dizisinin Konusu

Heartland; Canada’nın eşsiz doğal güzellikleri arasında bulunan Alberta bölgesinde Heartland adında bir at çiftliği bulunmaktadır. Kuşaktan kuşağa aktarılan bu çiftlikte yaşayan büyükbaba Jack; karısını ve kızını kaybetmiştir. İki torunu Lou ve Amy ile yaşamaktadır. Lou; pazarlama ve iş yürütme konusunda oldukça başarılıdır. Amy ise tıpkı annesi gibi atlar konusunda mucizevî bir yeteneğe sahiptir. Horse Whisperer yanı atlara fısıldayan kişi olarak adlandırılan annesinin tüm özellikleri alan Amy; atları terbiye etmenin yanı sıra onlarla konuşmakta ve rahatlatmaktadır. Dizi; soğuk, karlı Alberta bölgesinde hayat mücadelesi veren bu aileyi anlatmaktadır. Bu ailenin dertleri, sevinçleri, sıkıntıları, mücadeleleri; sade ve derin bir şekilde izleyiciye aktarılmaktadır. Aynı ismi taşıyan romandan beyaz perdeye uyarlanan dizi; samimi aile yaşantısı, doğa içindeki işleyişi, mükemmel atları ile pek çok kişinin beğenisini kazanmayı başarmıştır.

Dizinin Oyuncuları

Heartland; müzikleri, çekildiği mekân ve profesyonel oyuncu kadrosu ile izleyicilerin kalbine taht kurmayı başarmış bir başyapıttır. Dizide; karısı ve kızını kaybetmiş bir adam olan Jack rolünü Shaun Johnston canlandırmaktadır. Atlara karşı büyük bir tutkuya sahip olan Amy; atların tüm ihtiyaçlarını sezebilen ve tıpkı annesi gibi doğuştan at binme yeteneğine sahip genç bir kadındır. Dizinin kahramanı olan Amy rolünde karşımıza Amber Marshall çıkmaktadır.

Ty çocukluğundan beri büyük trajediler yaşamış ama tüm bunlara rağmen sevecenliğinden hiçbir şey kaybetmemiş yakışıklı bir adamdır. Amy’nin kalbini çalmayı başaran Ty rolünde karşımıza Graham Wardle çıkmaktadır. Lou; işinde oldukça başaralı bir kadındır. Finansal işleri yönetme konusundaki başarısı ile dikkat çekmeyi başaran karaktere Michelle Morgan hayat vermektedir.

“Heartland Dizisinin Konusu ve Yorumları” üzerine 1 yorum.

Bir cevap yazın