La Casa De Papel Konusu Ve Yorumları

La Casa De Papel ile bir darphane soygunu izlemeye hazır mısınız? Klişe soygun dizilerin ya da filmlerin çok daha üzerinde çok daha sürükleyici ve çok daha zekice senaryosuyla karşınıza çıkan La Casa De Papel dizisi bir solukta bir sezonunu izleyebileceğiniz türen bir yapım. Her planın kusurları olur hatta tüm kusursuz olduğunu düşündüğünüz planlarda bile ufak kusurlar ya da pürüzler çıkabilir, o zaman size nasıl kusursuz bir plan yapılır nasıl her ince ayrıntısına kadar düşünülmüş ve hata payı içermeyen bir plana nasıl sahip olunur, bu dizide tam da onu izleyeceksiniz. Bu dizi gerek yapım gerekse senaryo itibariyle en sağlam yabancı diziler arasında gösterilebilir.

La Casa De Papel Konusu

Ana karakterimiz profesör düzene karşı mücadele eden ve bu düzende kendini sıkışmış hissedip bir delik açmaya çalışan bir karakterdir. Son derece zekice ve en ince ayrıntısına kadar üzerinde yıllarca çalıştığı planı artık devreye sokma zamanı gelmiştir. Öncelikle ona bu planda yardımcı olacak soygun işinde usta isimleri tek tek bularak bir araya getirir.

Bir araya gelen ekibe liderlik eden profesör her ekip üyesine kod ismi olarak bir şehir ismi verir. Herkes sıradan bir soygun planı beklerken bir darphane soyacaklarını öğrenen ekip üyeleri şaşkınlığını gizleyemezler. Aylarca kaldıkları bir köşkte planın en ince ayrıntısına kadar çalışıp her adımını ezberleyen ekip artık soyguna hazırdır. Profesörün uzaktan komutlarıyla soyguna başlayan ekip size sınırsız bir adrenalin etkisi yaratacak.

Zeka sınırlarını zorlayan bu yapım dünyada bir çok hayran kitlesi oluşturmuş ve izleyicileri ekran başına soluksuz bir şekilde kilitlemeyi başarmıştır. Şuan Netfilixte 4 sezonu yayınlanan dizinin hayranlarına müjdeyi verip 4. Sezonunun yakında çıkacağını duyurdular.

Dizinin Aldığı Ödüller ve Hakkında

 La Casa De Papel kusursuz senaryosu ve oyuncuların performansı sayesinde Emmy Uluslararası Drama dizi ödülü gibi çok değerli bir ödüle sahip oldu. La casa de papel ödüller alarak da başarılı bir yapım olduğunu gözler önüne sermiştir. Bir İspanyol yapımı olan dizi sizi yaşamış olduğunuz dünyadan soyutlayacak ve seyir zevkinin üst noktalarına çıkaracağına emin olabilirsiniz. Öyle ki tüm dünyada yankısı hala sürerken, dizinin kostümleri dünyada satış rekorları kırıp, karakterlerin tüm dünyaca tanınmasına yardımcı olmuştur. Şimdiden soluksuz seyirler…

Bir cevap yazın