Mr Robot Konusu Ve Dizi Yorumları

Mr Robot; 2015 yılında yayınlanmaya başlayan psikolojik gerilim ve dram türünde bir Amerikan dizisidir. 2019 yılında yayın hayatına veda eden dizi toplam 4 sezon sürmüştür. Dizi; yayınlanmaya başladığı andan itibaren profesyonel Siber saldırıları ve heyecan dolu sahneleriyle geniş bir hayran kitlesine Sahip olmayı başardı Bilişim dünyasının kapılarını açan bu yabancı dizinin yönetmen koltuğunda Sam Esmail oturmaktadır.

Mr. Robot Dizisinin Konusu

Mr. Robot; asosyal ve sorunlu bir genç olan Elliot’un hayatını anlatmaktadır. Elliot; gündüz saatlerinde sıradan bir programcı olarak siber bir güvenlik firmasında çalışmaktadır. Ancak geceleri; üstün hacker yetenekleri sayesinde siber saldırılar yapan bir intikamcıdır. Elliot; sorunlu bir aile hayatı yaşamış ve çocukluğundan beri psikolojik sorunlar ile mücadele vermektedir. Geceleri kendisine ve ailesine zarar vermiş insanları bularak bilgisayarlarını hacklemektedir. Bu bilgisayarlarda bulduğu kişisel verileri; insanlara şantaj yapmak ve hayatlarını mahvetmek için kullanmaktadır. Sıradan bir günde; iş yerine giden Elliot şirkete siber bir saldırı gerçekleştiğini görür. Bu konuyu araştırırken de saldırıyı yapanın bir grup hacker olduğunu fark eder. Bu hacker ekibi; Elliot’u kendi aralarında almak istemektedir. Mr. Robot’un devreye girmesi ile birlikte Elliot; sıradan hayatına bir renk katacak olan bu ekip ile çalışmaya başlar. O artık Fsociety siber saldırı grubunun lideri olmuştur. Dünya ekonomisinde önemli bir yere sahip olan firmaları yok etmeyi amaçlayan bu grup; Elliot’un üstün bilişim yeteneklerinden faydalanmaktadır. Dizide; Elliot karakteri bazı şizofrenik davranışlar da sergilemektedir.

Dizinin Karakterleri

Mr Robot; profesyonel oyuncu kadrosu ve heyecanlı ilerleyişi ile pek çok kişiyi kendine hayran bırakmayı başarmış bir dizidir. Dizide; psikolojik sorunları ile mücadele ederken bir yandan da siber intikam planları peşinde koşan Elliot karakteri; Bohemian Rapsodi filminde gösterdiği üstün performans ile Oscar alan ünlü oyuncu Rami Malek tarafından canlandırmaktadır. Dizide; Mr. Robot rolü ile karşımıza Christian Slater çıkmaktadır.

Elliot’un çocukluk arkadaşı olarak karşımıza çıkan Angela karakterine; Portia Dobleday hayat vermektedir. E-corp şirketinin yöneticisi olan Tyrell; Elliot’a yardım etmektedir. Dizide bu karaktere Martin Wallstörm hayat vermektedir. Aynı zamanda Elliot’un kız kardeşi olan Darlene rolünde ise Carly Chaikin yer almaktadır.

Bir cevap yazın