Nip/Tuck Dizisinin Konusu ve Yorumları

Nip/Tuck; 2003 yılında ekranlarda yeri alan dram-komedi türünde bir Amerikan dizisidir. 2010 yılında 100. Bölümü ile ekranlara veda eden dizi, 7 sezon oynamıştır. Birbirinden oldukça farklı iki doktor’un hayatını ve maceralarını anlatan bu dizinin yönetmen koltuğunu; Ryan Murphy, CraigZisk, Michael M. Robin ve Charles Haid paylaşmaktadır. Cesur ameliyat sahneleri ve komedi unsurunu, ekranlara profesyonelce yansıtan bu yabancı dizi, sağlam bir hayran kitlesine sahiptir.

Nip/Tuck Dizisinin Konusu

Nip/Tuck; üniversiteden beri arkadaş olan iki estetik cerrah’ın, işlettikleri klinikte ve günlük hayatta yaşadıklarını konu almaktadır. Her gün yeni bir hasta ile birlikte yeni bir maceraya atılan ikili, siyah ve beyaz kadar birbirlerinden farklı iki karakterdir. Bu ikili, klinikte akıl almaz estetik ameliyatları yaparlar.

Her bölümde farklı bir estetik ameliyat talep eden enteresan kişiler ile çalışan ikilinin, dizi boyunca başına pek çok olay gelir. Sorunlu aile ilişkisi ile boğuşan Sean karakterinin ev hayatı ve bağlanma sorunu yaşadığı için yalnız olan Christian karakterinin iç dünyasını ve dışarıya verdikleri izlenimi, profesyonel bir kadro ile ekranlara taşımaktadır. Başkarakterlerin sergilediği usta oyunculuğun yanı sıra pek çok toplumsal soruna değinen dizi, birçok kişinin beğenisini kazanmayı başarmıştır.

Dizinin Karakterleri

Nip/Tuck dizisi usta oyuncu kadrosu sayesinde geniş bir hayran kitlesine sahiptir. Sean McNamara, evli ve iki çocuk babası bir estetik cerrahıdır. Her ne kadar dışarıdan kusursuz gibi gözükse de karısı Julia ile birbirlerine tahammül edemez hale gelmişlerdir. Orta yaş krizinde, mutsuz bir doktor olan Sean karakterini Dylan Walsh canlandırmaktadır. Sean’ın eşi Julia; çocuklarına bakmak için bıraktığı tıp üniversitesinin pişmanlığını yaşayan mutsuz bir kadındır.

Julia karakterini, Joely Richardson canlandırmaktadır. Sean’ın üniversite yıllarından beri tanıdığı ve aynı klinikte çalıştığı en yakın arkadaşı ChristianTroy ise bekâr ve çapkın bir estetik cerrahtır. Bağlanma sorunu yaşadığından dolayı sürekli olarak yeni biri ile çıkan Christian; dışarıdan soğuk ve sert görünen bir karaktere sahiptir.Christian karakterine, JulianMcMahon hayat vermektedir. Dizinin anestezi uzmanı Liz karakterini Roma Mafia üstlenirken, dizinin hemşiresi Linda karakterini LindaKlein canlandırmaktadır.

 

Bir cevap yazın