October Faction Konusu ve Yorumları

October Faction; 2020 yılında yayınlanmaya başlayan bilim kurgu, dram ve tarih türünde Amerikan yapımı bir dizidir. Steve Niles ve Damien Worm’un aynı adlı çizgi romanından uyarlanan dizi; yayınlanmaya başladığı andan itibaren geniş bir hayran kitlesine sahip olmayı başardı. İlk sezonu yayınlanan dizinin; 2021 yılında 2. Sezon ile izleyiciyle buluşması bekleniyor. Dizinin yönetmen koltuğunu; Vikings, Black Orphan gibi yapımların yönetmenliği üstlenen David Frazee’nin yanı sıra Director X, Damian Kindler, Megan Follows ve Mina Shum paylaşmaktadır.

October Faction Dizisinin Konusu

October Faction; çizgi romandan uyarlanan fantastik konusu ve ilerleyişi ile pek çok kişi tarafından beğenilmeyi başarmış bir yabancı dizidir. Fred Allen ve Deloris Allen; canavar avlayan bir örgütün gizli ajanlarıdır. Fred’in babasının ölümü ile New York’a dönen aile; buraya yerleşerek işlerine buradan devam etme kararı alır. Kasabaya taşınan çift; kimliklerini halktan gizlemek için büyük çaba sarf etse de aslında kasabalının göründüğü kadar masum olmadığını anlar. Ailenin ikiz çocukları Viv ve Geoff ise bu yeni düzene alışmakta zorluk çekerler. Fred ve Deloris çiftinin; yüzyıllardır bağlı olduğu ve kurucuları arasında yer aldığı Presidio örgütünün bazı gizli planları vardır. Birbirleri ile anlaşamayan ikizler; bu planı öğrendiklerinde ve şehrin yok olma tehlikesi altında olduğunu gördüklerinde, güçlerini birleştirerek şehri koruma kararı alır. Bir yaratık avcısı, bir cadı, acımasız bir katil ve bir büyücüden oluşan Allen ailesi; New York’u korumak için Presidio’ya karşı güç birliği yaparak büyük bir aksiyon ve maceranın içine sürüklenir.

Dizinin Karakterleri

October Faction; profesyonel oyuncu kadrosu ve aksiyon dolu ilerleyişi sayesinde dikkatleri üzerine toplamayı başarmış bir dizidir. Fred; yıllardır canavar avlayan bir gizli örgüt ajanıdır. New York’a taşındıktan sonra kendi örgütüne karşı savaşmaya başlayan Fred rolünü; J. C. MacKenzie canlandırmaktadır. Deloris ise Fred’in aynı örgüte bağlı karısıdır. Kocası ile birlikte yıllardır canavar avlayan Deloris rolünü; Tamara Taylor canlandırmaktadır. Deloris ve Fred çiftinin ikiz çocuklarından erkek olanı Geoff rolüne; Gabriel Darku hayat vermektedir. İkizlerden kız olan Viv rolünde ise; başarılı oyuncu Aurora Burghart yer almaktadır.

Bir cevap yazın