Pretty Little Liars Konusu ve Yorumları

Pretty Little Liars; 2010 yılında yayınlanmaya başlamış dram, gizem türünde Amerikan yapımı bir dizidir. Toplam 7 sezon süren dizi; 2010 yılında yayın hayatına veda etmiştir. Bu yabancı dizi; yayınlanmaya başladığı andan itibaren geniş bir hayran kitlesine sahip olmayı başarmıştır. Gerilim ve gizem öğelerinin harmanlandığı bu gençlik dizisinin yönetmen koltuğunda; Ravenswood, Famous In Love, Just My Luck gibi başarılı filmleri beyaz perdeye taşımayı başaran I. Marlene King oturmaktadır.

Pretty Little Liars Konusu

Pretty Little Liars; Sara Shepard’ın romanından beyaz perdeye uyarlanmıştır. 5 kişilik bir kız arkadaş grubunun başından geçenleri anlatmaktadır. 5 kız; bir pijama partisi için toplanır. Pijama partisi başladıktan sonra aniden ortadan kaybolan Alison için arkadaşları arama başlatır. Alison hiçbir yerde bulunamaz. Aradan 1 yıl geçer ve Alison’ın cesedi; eski yaşadığı evin arka bahçesinde bulunur. Cesedin bulunmasının ardından; diğer kızlar; ‘A’ isimli anonim bir kişiden tehdit ve şantaj mesajları almaya başlarlar. Sadece 5 kızın bildiği sırlardan oluşan bu mesajlar; kızları büyük bir endişe içerisine sürükler. Alison’un cenaze merasimi bittikten sonra da diğer kızlara gelen mesajlar bitmez. Mesajların kimden geldiğini bulma istekleri ve güçlerini birleştirmeleri gerektiğine olan inançları sayesinden 4 kız yeniden bir araya gelir. 4 kızın hayatını bitirebilecek güçteki mesajlar; günden güne daha tehditkâr ve garip bir hal almaya başlar.

Dizinin Karakterleri

Pretty Little Liars; gizemli konusu ve profesyonel oyuncu kadrosu sayesinde gençlik dizileri kategorisinde bir başyapıt olmayı başarmıştır. Alison Dilaurentis; 5 kişilik kız grubunun lideridir. Ancak pijama partisinde meydana gelen gizemli bir olay sonucu ortadan kaybolmuştur. 1 yıl sonra kendi evinin bahçesinde cesedi bulunan Alison karakterine; Sasha Pieterse hayat vermektedir. Emily Fields; sportmen karakterinin yanı sıra eş cinsel kişiliği ile de ön plana çıkmaktadır. Alison’un ölümünden sonra Maya isimli bir kızla ilişki yaşamaya başlayan Emily karakterini; Shay Mitchell canlandırmaktadır.

Kız grubunun en zeki ve yetenekli kızı Hasting Spencer; ablasının erkek arkadaşı ile öpüşmesi sebebi ile ‘A’ isimli anonim kişi tarafından tehdit ediliyor. Dizide Spencer karakterini; Troian Bellisario canlandırmaktadır. Hanna Marin; şişman ve güvensiz bir karakterdir. Alison’un yardımı ile zayıfladıktan sonra okulun en popüler kızı haline gelen Hanna karakterini; Ashley Benson canlandırmaktadır.

 

Bir cevap yazın