Prison Break Dizisinin Konusu ve Yorumları

Prison Break; 2005 yılında ekranlarda yerini alan aksiyon, dram ve suç türünde bir Amerikan yapımı dizidir. 2017 yılında ekranlara veda eden dizi; 5 sezon sürmüştür. Türkçeye Büyük Kaçış olarak çevrilen dizinin yönetmen koltuğunu BrettRather, BobbyRoth ve KevinHooks paylaşmaktadır. Aksiyonun hız kesmediği bu yabancı dizi; profesyonel oyuncu kadrosu ve heyecan verici konusu sayesinde geniş bir hayran kitlesine sahiptir.

Prison Break Dizisinin Konusu

Prison Break; başkan yardımcısının kardeşini öldürmekle suçlanan abisini hapisten kaçırmak isteyen Michael’in aksiyon dolu maceralarını ekrana taşımaktadır. Michael; abisi Lincoln’ü kurtarmak için tüm yasal yolları denese de başarılı olamaz. Lincoln’ün bir komplo kurbanı olduğunu düşünen Michael, abisini hapisten kaçırmak için kusursuz bir plan yapar ve göstermelik olarak banka soyar.

İnşaat mühendisi olan Michael, abisinin mahkûm olduğu hapishanenin planını vücuduna dövme olarak yaptırır. İşlediği suçtan dolayı FoxRiver hapishanesine giren Michael, planını devreye sokar ancak abisi ile beraber 7 mahkûma daha kurtuluş sözü vermek zorunda kalır. Planlarını kusursuz bir şekilde uygulamak için hapishanenin güzel hemşiresi Sara’dan yardım alır ve Sara’ya âşık olur. Hapishanenin gaddar gardiyanı Brad Bellick ise Michael’ın amacını çoktan fark etmiştir ve ona engel olmak için ne gerekiyorsa yapmaya hazırdır.

Dizinin Karakterleri

Prison Break; profesyonel oyuncu kadrosu ile izleyicileri kendine hayran bırakmayı başarmış bir yapıttır. Pratik zekâsı ve gözü kara tavırları ile karşımıza çıkan başkarakter Michael, Wentworth Miller tarafından canlandırılmaktadır. Michael’in abisi rolünde karşımıza çıkan Lincoln karakterine, DominicPurcell hayat vermektedir. Michael’in hapishaneden kaçmak için yardım aldığı ve daha sonra âşık olduğu hemşire Sara rolünde Sarah WayneCallies bulunmaktadır. Michael’in tüm planlarını sabote eden kötü gardiyan Brad Bellick karakterine ünlü oyuncu Wade Williams hayat vermektedir. Michael karakterinin hücre arkadaşı olan ve soygun suçundan hapis cezasına çarptırılan FernandoSucre rolünde ise AmauryNolasco bulunmaktadır.

Aksiyon, macera, aşk, nefret, entrika gibi birçok unsurun yer aldığı dizi; oyuncu kadrosu, işleyişi ve merak uyandıran konusu ile izleyicileri ekran başına toplamayı başarmanın yanı sıra birçok farklı dalda ödüle layık görülmüştür.

 

Bir cevap yazın