Riverdale Dizisinin Konusu ve Yorumları

Riverdale; 2017 yılında yayınlanmaya başlamış dram, gerilim türünde bir Amerikan dizisidir. Toplam 4 sezon yayınlanan dizi; 2020 yılının sonlarına doğru 5. Sezon ile izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Dizi; 1939 yılından beri çizgi roman dünyasında yer alan; Archie Comics çizgi romanının karakterlerinden uyarlamadır. Yayınlanmaya başladığı andan itibaren gizemli dolu sahneleri ile izleyicide merak uyandırmayı başarmış bir dizidir. Dizinin yönetmen koltuğunda Roberto Aguirre Sacasa oturmaktadır.

Riverdale Dizisinin Konusu

Riverdale; gizem öğeleri ve merak uyandıran konusu sayesinde pek çok kişiyi kendine hayran bırakmayı başarmış bir yabancı dizidir. Betty; saf ve kendi halinde bir kızdır. En yakın arkadaşı olan Archie’ye aşıktır ve yeni okul yılında bunu ona söylemeye karar verir. Ancak; New York’un göbeğinden gelen son derece havalı kız Veronica Lodge yüzünden Betty’nin planı bozulur. Çünkü Archie; görür görmez Veronica’dan hoşlanmıştır. Dışarıdan bakıldığında oldukça sakin ve huzur içinde yaşayan bir kasaba gibi gözükse de Riverdale; gerçekte pek çok sırrı ve gizemli olayı içinde saklamaktadır. Şehrin önde gelen isimlerinde olan Blossom ailesinin oğlu Jason Blossom’un; nehirde boğulması ve cesedinin bulunamaması ile başlayan olaylar zinciri git gide karmaşık bir hal alacaktır. Jason’un cesedinin bulunması ve işin bir cinayet olduğunun anlaşılması ile Betty, Archie, Veronica ve gruba sonradan eklenen Jughead; olayı araştırmak ve gün yüzüne çıkarmak için güçlerini birleştireceklerdir. Onlar araştırdıkça; birbirinden farklı pek çok olay gün yüzüne çıkacak ve Riverdale’in sakin yaşamı tersine dönecektir.

Dizinin Karakterleri

Riverdale; profesyonel oyuncu kadrosu ve gizemli senaryosu sayesinde geniş bir hayran kitlesine sahip olmayı başarmış bir dizidir. Betty; son derece naif, güzel ve zeki bir kızdır. Çılgın ve aşırı olan her şeyden uzak duran Betty karakterine Lili Reinhart hayat vermektedir. Okulun popüler çocukları arasında yer alan Archie; futbol oynamasının yanı sıra müziğe karşı aşırı bir tutku beslemektedir. Futbol ve müziği dengede tutmaya çalışan Archie rolünde; ünlü oyuncu K. J. Apa yer almaktadır. New York’lu zengin kız Veronica Lodge; geldiği ilk günden tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış havalı bir kızdır. Kendini beğenmiş görüntüsünün altında aslında dürüst ve sevecen bir kız yatmaktadır. Veronica rolünü ise Camila Mendes canlandırmaktadır.

Bir cevap yazın