Sherlock Konusu Dedektif Sherlock Holmes

Sherlock; 2010 yılında, Sir Arthur Conan Doyle’un aynı ismi taşıyan romanından uyarlanan İngiltere yapımı bir suç- drama dizisidir. 2017 yılında yayın hayatına veda eden dizi; 4 sezon sürmüştür. Aksiyonun ve gizemin hiç dinmediği heyecan dolu yabancı dizinin yönetmen koltuğunu Michael Hurst, RickJacobson ve JesseWarn paylaşmıştır. Dizi; usta oyuncu kadrosu ve merak uyandıran senaryosu sayesinde kısa sürede geniş bir hayran kitlesine sahip olmayı başarmıştır.

Sherlock Dizisinin Konusu

Sherlock; 21.yüzyıl Londra’sında işlenen bir takım cinayetleri ve kıvrak zekası ile bu cinayetleri aydınlatan Sherlock Holmes karakterinin maceralarını anlatmaktadır. Dedektif; Baker sokağında bulunan evine bir ev arkadaşı aramaktadır. Tesadüfen yolları orduda görev yapmış Doktor John ile kesişir. Bu ikilinin Baker sokağındaki evi paylaşmaya başlaması ile birlikte şehirde bir dizi cinayetler işlenmeye başlar.

Polis teşkilatı; bu cinayetleri çözmek ve faillerini ait oldukları yere göndermek için Sherlock’un kıvrak zekâsından faydalanmak isterler. Bu teklifi kabul eden dedektif ve artık yardımcı olan John; garip ve gizemli maceraların içine düşerler. Keskin ve kıvrak zekası ile her bir detayı kaçırmadan analiz edebilen Dedektif; onu daima koruyacak bir dost kazanmıştır. John ve Holmes arasındaki dostluğu vurgulayan dokunaklı sahneler; pek çok kişiyi derinden etkilemeyi başarmıştır. Sıra dışı ikili; cinayetleri bir bir aydınlatırken aynı zamanda birçok düşman kazanmaya da başlayacaklardır.

Dizinin Karakterleri

Sherlock; sağlam ve profesyonel oyuncu kadrosuna sahip bir dizidir. Zekâsı, analiz yeteneği, enerjik tavırları ile birçok kişiyi kendine hayran bırakan Holmes karakterini, usta oyuncu Benedict Cumberbatch canlandırmaktadır. Orduda doktor olarak görev yapan cesur ve akıllı asker John Watson karakterini, Martin John C. Freeman canlandırmaktadır.

Mycroft Holmes; Sherlock’un abisidir ve kendinden de tam yedi yaş büyüktür. Dizide itibarlı mesleği ve tıpkı kardeşi gibi zekası ile dikkat çeken Mycroft karakterine Mark Gatiss hayat vermektedir. Sevecen tavırları ile dikkat çeken Bayan Hudson; Holmes ve John’un ev sahibidir. Dizide bu karaktere Una Stubbs hayat vermektedir.

Dedektifin azılı düşmanı James Moriarty; gizli bir suç dehasıdır ve onun ölmesini istemektedir. Dizide Moriarty karakterini Andrew Scott canlandırmaktadır.

 

Bir cevap yazın