Stranger Things Dizisinin Konusu

Stranger Things; 2016 yılında ekranlarda yerini alan ve günümüzde hala devam eden korku, bilim kurgu, doğaüstü türünde bir Amerikan dizisidir. Yayınlanmaya başladığı günden itibaren olay ilerleyişi ve farklı- fantastik konusu sayesinde geniş bir hayran kitlesi oluşturmayı başarmıştır. 3 sezon yayınlanan dizinin, 4.sezonu 2020 yılı içerisinde izleyici ile buluşacaktır. Esrarengiz bir takım olayların konu edildiği dizinin yönetmen koltuğunda Duffer Kardeşlerin yanı sıra 7 güçlü isim daha oturmaktadır. Bu dizi en iyi yabancı diziler arasında rahatlıkla gösterilebilmektedir.

Stranger Things Dizisinin Konusu

Stranger Things; 1980’lerin başında, Hawkins kasabasında yaşayan WillByers’in esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolması ile başlıyor. Dört samimi arkadaştan oluşan bir grubun üyesi olan Will’i arama çalışmalarına, arkadaşları DustinHenderson, LucasSinclair ve Mike Wheeler de dâhil oluyorlar fakat bu arama işini kendi yöntemleri ile gerçekleştiriyor.

Bir gece yine gizlice evden çıktıkları yağmurlu bir gecede, Hawkins Ulusal Laboratuvarından kaçan Eleven isimli, erkek görünümlü bir kız buluyorlar. Bu kızın hayatlarına girmesi ile bir takım gizemli ve fantastik olay serüveni başlıyor. Eleven’ın doğaüstü yeteneklerini keşfeden ekip; ondan Will’i bulması için yardım istiyorlar. Fakat HawkinsLaboratuvar’ı doktoru Martin Brenner ve ekibi Eleven’ı aramaktadır. Hawkins’in gözü kara polis şefi JimHopper ve Will’in annesi Joyce Byers ise Will’i aramaktadır. Ters Dünyada; Demogorgon’dan saklanan Will’i bulmak için dört bir yandan uğraşan kahramanların yolu birbirleri ile kesişiyor ve serüven bambaşka bir seyir alıyor.

Dizinin Karakterleri

Stranger Things; usta oyuncu kadrosu ve fantastik ilerleyişi ile pek çok kişinin beğenerek takip ettiği bir dizidir. 80’ler temaları ve müzikleri ile de farkını ortaya koyan bu dizide; gözü kara ve sert fakat bir o kadar da seven polis şefi JimHopper, David Harbour tarafından canlandırılmaktadır. Sempatik ve sevgi dolu olmasının yanı sıra oğlunu bulmak için her şeyi göze alan cesur bir anne olan Joyce Byers karakterini WinonaRyder canlandırmaktadır.

Doğaüstü güçleri ve görünüşü ile dikkat çeken Eleven rolünü, MillieBobby Brown canlandırmaktadır. Mike karakterine FinnWolfhard, Lucas karakterine CalebMcLaughlin ve Dustin karakterine ise GatenMatarazzo hayat vermektedir.

 

Bir cevap yazın