The Big Bang Theory Konusu ve Yorumları

The Big Bang Theory komedi türünde hazırlanmış olan dizi bir Amerikan yapımı olup, 2007 yılında yayınlanmaya başlamıştır. On iki sezon boyunca devam etmiş olan dizi 2019 yılında yayınlanan final bölümü ile sevenlerine veda etmiştir. Dört tane üstün zekalı arkadaş grubuna sonradan katılan ve gruptaki kişilerin tamamen zıt karakteri olan ve tek amacı televizyon oyuncusu olmak olan Penny ‘nin gruba dâhil olması ile gelişen olaylar zincirini konu alan bu yabancı dizinin yönetmen koltuğunda Mark Cendrowski ve James Burrows yer almaktadır.

The Big Bang Theory Dizisinin Konusu

The Big Bang Theory; beş ana karakter etrafında dönen olayları anlatmaktadır ve Kaliforniya’nın Pasadena şehrinde geçmektedir. Ana karakterlerden Leonard Hofstadter ve Sheldon Cooper üstün zekâya sahip iki ev arkadaşıdır ve Kaliforniya Teknoloji üniversitesinde çalışmaktadırlar. Howard Wolowitz aynı üniversitede uzay mühendisi olarak çalışmaktadır. Grubun 4 üyesi ise yine aynı üniversitede çalışan astrofizikçi Rojesh Kootrappali’dir. Tamamen asosyal olan ve tek ortak noktaları bilim olan bu dört arkadaşın hayatı Leonard ve Sheldon’un yeni komşusu Penny ile birdenbire değişecektir. Penny diğerlerinin aksine oldukça sosyal bir yaşama sahiptir ve garsonluk yapmaktadır. Ayrıca Penny televizyon oyuncusu olmak istemektedir. Oldukça güzel olan ve cana yakın ve içtenliği ile dikkat çeken Penny Leonard’ın kalbini çalmayı başaracaktır. Ancak Penny’in varlığı grubun diğer üyelerin den daha zeki olan ve bu üstünlüğünü her zaman dile getiren katlanılmaz bir karakter olan Sheldon’u bir hayli rahatsız edecektir.

Dizinin Karakterleri

The Big Bang Theory; asosyal yaşamlarından sosyal yaşamı alışmaya çalışan dört ana karakterini ve onlardan farklı olan Penny karakterine hayat veren oyuncular; Jim Parsons, Johnny Galecki, Kaley Cuoco, Simon Helberg, ve Kunal Nayyar’dır. Her bölümde seyirciyi kahkahaya boğan dizinin en sevimli, en şirin ve en sinir bozucu karakteri Sheldon Cooper rolüne; Jim Parsons hayat vermektedir. Johnny Galecki ise Sheldon’u ev arkadaşı, grubun en normal üyesi sayılan ve Sheldon’a katlanabilme yeteneğine sahip Leonard Hofstadter karakterini canlandırırken; Kaley Cuoco ise  sosyal, güzel ve gruba yeni katılacak olan Penny karakterine hayat vermektedir. İlginç kıyafetleri ile dikkat çeken ve annesiyle yaşayan Howard Wolowitz karakterini Simon Helberg canlandırmaktadır. Zengin bir Hindistanlı ailenin oğlu olan ve oldukça utangaç olan Rajesh Kootrappali karakterini ise Kunal Nayyar ile seyretmekteyiz.

 

 

 

Bir cevap yazın