The Blacklist Dizisinin Konusu ve Yorumları

The Blacklist; 2013 yılında yayınlanmaya başlamış dram, polisiye, gerilim türünde Amerikan yapımı bir dizidir. Toplam 7 sezon süren dizinin; 8. Sezon için çalışmalara başladığı duyuruldu. Yayınlanmaya başladığı andan itibaren geniş bir hayran kitlesine sahip olmayı başaran dizinin; 8. Sezon ile ekranlara veda etmesi planlanmaktadır. Aksiyon dolu sahneleri ve güçlü senaryosu ile pek çok kişi tarafından beğenilen bu yabancı dizinin yönetmen koltuğunu; John Eisendrath ve Jon Bokenkamp paylaşmaktadır.

The Blacklist Konusu

The Blacklist; sağlam senaryosu ve gizem dolu sahneleri ile izleyiciye her bölümde merak duygusunu yoğun bir şekilde yaşatmayı başaran bir dizidir. RED; ülke genelinde tüm karanlık örgütler ile çalışarak edindiği tecrübe sayesinde yıllardır kaçak bir hayat yaşamaktadır. FBI ve ülkenin bütün güvenlik birimleri tarafından aranan önemli bir isimdir. Ancak bir gün; tamamen kendi rızası ile polise teslim olur. Ülke genelinde bütün karanlık örgütleri ve bu örgütlerin yaptığı eylemleri açıklayacağını söyler. Ancak bir şartı vardır. Bu bilgilerin yazılı olduğu defteri; sadece FBI’ın sıradan bir profilcisi olan ajan Elizabeth Keen ile paylaşacağını söyler. Onun bu kararı; Elizabeth dahil herkesi şaşırtmıştır. RED’in neden Elizabeth’i seçtiği bilinmemektedir. FBI; tüm bu örgütleri ele geçirebilmek ve planlarını bozabilmek için bu teklifi kabul eder. Aynı zamanda; RED’in iddialarını kesinleştirmek adına da bir ekip kurar. Elizabeth ise; kendini daha önce hiç bilmediği karanlık örgütler ile mücadele ederken bulur. Ayrıca RED’in neden onu seçtiğini de bir yandan araştıran Elizabeth’in hayatı artık eskisi gibi olmayacaktır.

Dizinin Karakterleri

The Blacklist; profesyonel oyuncu kadrosu ve gizem dolu sahneleri ile pek çok kişi tarafından beğenilen bir başyapıttır. RED; yıllarca gizli örgütler ile bağlantılı işler yapmış gizemli bir karakterdir. Tecrübesi sayesinde sürdüğü kaçak hayatı; aldığı bir karar ile polise teslim olmasıyla değişir. RED; gizli örgütlerin ve bu örgütlerin yaptığı işlerin tutulu olduğu defteri yalnızca FBI ajanı Elizabeth ile paylaşmak ister. RED karakterini; ünlü oyuncu James Spader canlandırmaktadır.

Sıradan bir hayatı olan FBI profilcisi Elizabeth Keen’in; RED’in tüm bilgileri yalnızca onunla paylaşması ile hayatı değişir.Elizabeth karakterini; Megan Boone canlandırmaktadır.

 

Bir cevap yazın