The Haunting Of Hill House Konusu ve Yorumları

The Haunting Of Hill House; 2018 yılında yayınlanmaya başlayan korku, dram türünde bir Amerikan dizisidir. Bu dizi; Shirley Jackson’ın aynı adı taşıyan ünlü romanından beyaz perdeye uyarlanmıştır. İlk sezonu 10 bölümden oluşan bu mini dizinin; 2. Sezonda farklı bir gizemli evde yaşayan ailenin hayatını konu alacağı bilinmektedir. Bu dizi; yayınlandığı andan itibaren ilgi çeken gizemli konusu sayesinde geniş bir hayran kitlesi oluşturmayı başarmıştır. Bu yabancı dizinin yönetmen koltuğunda ise Mike Flanagan oturmaktadır.

The Haunting Of Hill House Dizisinin Konusu

Crain ailesi maddi durumunu düzeltmek için yeni bir ev satın alır. Bu evi oldukça ucuza alan aile; restore ettikten sonra yüksek bir fiyata satıp kar etmeyi amaçlamaktadır. Hugh ve Olivia Crain; beş çocuğu Steven, Shirley, Theodora, Luke ve Elenor ile bu eve taşınır. Ancak eve taşındıkları andan itibaren bir takım gizemli olaylar yaşanmaya başlar. Çocuklar; gece evden gelen sesler ve gördükleri hayaletler yüzünden oldukça korkmaktadır. Çift başlarda çocuklarındaki bu durumun; sadece yeni bir eve taşınmaktan kaynaklanan psikolojinin etkileri olduğunu düşünmektedir. Fakat giderek artan olaylar ve Olivia Crain’in yaşadığı tuhaf olaylar da işin için girince durum kontrolden çıkar. Bir gece; bu gizemli evde büyük bir trajedi yaşanır ve Hugh Crain; çocuklarını da alarak bu evden kaçar. Bu olay üzerinden 26 yıl sonra en küçükleri olan Elenor’un intihar etmesi tüm aileyi yeniden bir araya getirir ve hepsi tek tek Hill House’da geçen gizemli geçmişleri ile yüzleşmek zorunda kalır.

Dizinin Karakterleri

The Haunting Of Hill House dizisi; profesyonel oyuncu kadrosu ve sürükleyici konusu ile pek çok kişiyi kendine hayran bırakmayı başarmıştır. Dizide; ailenin babası Hugh Crain rolünü Henry Thomas ve Timothy Hutton paylaşmaktadır. Eşi Olivia Crain rolünde ise Sin City, Gerald’s Game gibi başyapıtlardan tanıdığımız başarılı oyuncu Carla Gugino canlandırmaktadır.

Yaşadıklarının etkisinden çıkamayarak intihar eden Elenor Crain rolünü Violet McGraw ve Victoria Pedretti paylaşmaktadır. Bunun yanı sıra ailenin diğer üyelerine oldukça uzak olan ve küçüklüğünde son gece hariç hiç mistik bir olay yaşamayan Steven Crain rolünü ise Paxton Singleton ve Michiel Huisman paylaşmaktadır.

 

Bir cevap yazın