The Valhalla Murders Dizisinin Konusu ve Yorumları

The Valhalla Murders; 2020 yılında yayınlanmaya başlayan dram, gerilim ve polisiye türünde İzlanda yapımı bir dizidir. 1. Sezon ile yayın hayatına başlayan dizinin; 2021 yılında 2. Sezon ile izleyici karşına çıkması beklenmektedir. Dizi; yayınlanmaya başladığı andan itibaren geniş bir hayran kitlesi oluşturmayı başarmıştır. Oslolu bir dedektifin; bir seri cinayet zincirini çözmek için memleketine gönderilmesini konu alan dizinin yönetmen koltuğunda; David Oskar Olafsson oturmaktadır.

The Valhalla Murders Dizisinin Konusu

The Valhalla Murders; başarılı senaryosu ve gizem dolu ilerleyişi sayesinde pek çok kişi tarafından beğenilen bir dizi olmayı başarmıştır. İzlanda Polis Teşkilatı; aynı şekilde öldürülen iki ceset ile karşı karşıya geldiğinde sarsılır. İzlanda’da daha önce hiç gerçeklememiş seri cinayetler olması sebebi ile dedektif profilci Arnar; davayı çözmesi için görevlendirilir. Arnar’ın kendi memleketi olan Reykjavik kasabasına dönmesi onu oldukça rahatsız eder. Davanın baş dedektifi olarak atanan Arnar ve kıdemli dedektif Kata arasında büyük gerginlik yaşanır. Kata; davada Arnar’a ihtiyaç olmadığını düşünse de giderek artan cinayetler ve geçmişe dayanan olaylar zinciri onu bu düşüncesinden alıkoyar. Kata; cinayetleri çözemedikçe üzerinde büyük bir baskı ve stres hissetmeye başlar ve bu yüzden Arnar ile barış imzalamaya karar verir. Kata ve Arnar; güçlerini birleştirerek 35 yıl önce Valhalla adlı çocuk sığınma evinde gerçekleşen cinayet ile şuanda işlenen cinayetler arasında bir bağlantı kurmayı başarır. Davayı çözmek ve katili yakalamak için iki dedektif kollarını sıvar.

Dizinin Karakterleri

The Valhalla Murders; gizem ve polisiye unsurlarını profesyonelce birleştirmesinin yanı sıra güçlü oyuncu kadrosu ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış bir yabancı dizidir. Dedektif Arnar; alanında uzman bir profilcidir. İzlanda Polis Teşkilatında çalışan Arnar; özel bir durum üzerine memleketine geri gönderilir. Küçük bir kasaba olan Reykjavik’de işlenen bir cinayeti çözmeye gönderilmesinin yanı sıra kendi geçmişi ile de yüzleşmek zorunda kalan Arnar karakterini; Björn Thors canlandırmaktadır.

Reykjavik Polis Teşkilatında çalışan kıdemli dedektif Kata; Arnar’ın baş dedektif olarak davaya atanmasında büyük rahatsızlık duymaktadır. Davayı çözmek ve katili yakalamak için yeterli bilgiye sahip olduğunu düşünen Kata; cinayetlerin artması ile birlikte Arnar’la barış imzalar. Kata karakterini; Nina Dögg canlandırmaktadır.

Bir cevap yazın