The Vampire Diaries Konusu ve Yorumları

The Vampire Diaries; 2009 yılında ekranlardaki yerini alan fantastik, dram, romantik türünde bir Amerikan dizisidir. 2017 yılında yayınlanan 8. Sezon ile ekran hayatına veda etmiştir. Dizi; usta oyuncu kadrosu ve gizemli, fantastik ve farklı konusu sayesinde yayınlanmaya başladığı andan itibaren geniş bir hayran kitlesi oluşturmayı başarmıştır. Aynı zamanda bu dizi; L. J. Smith tarafından aynı isimle kaleme alınan roman serisinden beyaz perdeye uyarlanmıştır. İki vampir kardeşin; bir kız için girdiği büyük mücadeleyi ve sonuçlarını anlatan bu yabancı dizinin yönetmen koltuğunu Julie Plec ve Kevin Williamson paylaşmaktadır.

The Vampire Diaries Dizisinin Konusu

The Vampire Diaries; Mystic Falls kasabasına taşınan iki vampir kardeş Damon ve Stefan birbirlerinden oldukça farklı iki karakterdir. Stefan; insan hayatına saygı duyan ve bu yüzden insan kanı ile beslenmeyen bir vampirdir. Aynı zamanda oldukça kibar ve ağırbaşlı bir karaktere sahiptir. Bunun yanı sıra Damon; şımarık ve kendini beğenmiş bir karaktere sahiptir. İnsan hayatına saygı duymayan ve insan kanı ile beslenen Damon’ın; şımarık görünümünün yanı sıra oldukça gizemli ve karanlık bir yanı daha vardır. Elena ise 4 ay önce bir trafik kazası sonucu anne ve babasını kaybetmiş üzgün ve kendi halinde bir kızdır. Stefan; Elena’yı gördüğü andan itibaren ona karşı inanılmaz güçlü bir çekim hissetmeye başlar. Stefan ve Elena arasında geçen olaylara Damon’ın yanı sıra kurt adamlar, cadı ve farklı mistik olayların da eklenmesi ile Mystic Falls’da işler karışmaya başlar.

Dizinin Oyuncuları

The Vampire Diaries dizisi profesyonel oyuncu kadrosu ve sürükleyiciliği ile pek çok kişi tarafından beğenilmiş bir dizidir. Dizide; sakin ve ağırbaşlı bir vampir olan Stefan Salvatore rolünü Paul Wesley canlandırmaktadır. Kardeşinin aksine şımarık ve gizemli bir karaktere sahip olan Damon Salvatore rolünü ise Ian Somerhalder canlandırmaktadır.

Anne ve babasını kaybettikten sonra kardeşi ile yapayalnız kalan Elena Gilbert rolünü Nina Dobrev canlandırmaktadır. Ünlü oyuncuya kardeşi Jeremy Gilbert rolünde Steven R. McQuenn eşlik etmektedir. Elena’nın en yakın arkadaşlarından biri olan Bonnie Bennett; son derece güçlü bir cadıdır. Elena’yı sürekli koruyup kollayan ve giderek kendini daha da geliştiren Bonnie rolüne ise Kat Graham hayat vermektedir.

Bir cevap yazın