The Witcher Konusu ve Yorumları

The Witcher; 2019 yılında yayınlanmaya başlamış macera ve fantastik türünde Bir Amerikan dizisidir. Henüz ilk sezon yayınlanmasına rağmen oldukça büyük bir hayran kitlesi oluşturmayı başaran dizinin; 2. Sezonu 2021 yılında seyirci ile buluşmaya hazırlanmaktadır.  Mutasyona uğramış bir canavar Avcısı olan Rivyalı Geralt’ın hayatını ve maceralarını anlatmaktadır. Fantastik konusu ve akıcı ilerleyişi ile pek çok kişiyi kendine hayran bırakmayı başaran dizinin yönetmen koltuğunda Lauren Schmidt Hissrich yer almaktadır.

The Witcher Dizisinin Konusu

The Witcher; Polonyalı yazar Andrzej Sapkowski’nin yazdığı, aynı adlı roman serisinden beyaz perdeye uyarlanmıştır. Yüzyıllar boyunca barış içerisinde yaşamış insanlar, elfler ve cüceler arasındaki Barış’ın sona ermesi ile birlikte pek çok kan dökülmüştür. Elfler; kendi topraklarından sürülerek dağlara kaçmaya zorlanmıştır. Bir zamanlar; elflerin hüküm sürdüğü bereketli topraklar artık insanların elindedir. Canavar avcısı olan Rivyalı Geralt ise; ona vaat edilmiş olan bir çocuğun dünyaya gelişini sabırsızlıkla beklemektedir. Bu çocuk; dünyanın bütün dengesini değiştirebilecek bir güç ile doğacaktır. Bu bekleyiş esnasında para kazanmak için çeşitli yaratıkları öldürmeyi kabul eden Geralt; bu sadece geçinmektedir. Yaratıkları avlayarak kazandığı paralar ile yiyecek ve kalacak yer imkanı bulan Geralt; prensesi bulmak zorundadır çünkü kaderi sadece; bahsedilen bu prenses sayesinde değiştirebilecektir. Dizi; fantastik sahneleri profesyonelce yansıtmanın yanı sıra merak uyan konusu ile de dikkatli üzerine çekmeyi başarmıştır.

Dizinin Karakterleri

The Witcher; profesyonel oyuncu kadrosu, kostümleri, aksiyon ve macera dolu sahneleri ile pek çok kişinin beğendiği bir yabancı dizi haline gelmeyi başarmıştır. Rivyalı Geralt; mutasyona uğramış bir yaratıktır. Witcher olarak adlandırılan bu insanların; bazı özel güçleri ve yetenekleri vardır. Kötü canavarları öldürerek hayatını kazanmaya çalışan Rivyalı Geralt rolünü; usta oyuncu Henry Cavill canlandırmaktadır. Dizide; bir cadı olarak doğan kambur Yennefer; ailesi tarafından sürekli zorbalığa uğramaktadır. Bir gün; cadı yetiştiren bir okulun yetkilisi tarafından yetiştirilmek üzere satın alınan Yennefer; oldukça güçlü bir cadıya dönüşmesinin yanı sıra büyük bir fedakârlık yaparak olağanüstü bir güzelliğe kavuşmuştur. Yennefer karakterine usta oyuncu Anya Chalotra hayat vermektedir. Geralt’ın doğmasını beklediği yetenekli prenses rolünde ise Freya Allan yer almaktadır.

Bir cevap yazın