Timeless Dizisinin Konusu ve Yorumları

Timeless; 2016 yılında yayınlanmaya başlamış macera, bilim kurgu ve aksiyon türünde Amerikan yapımı bir dizidir. Toplam 2 sezon süren dizi; 2018 yılında yayın hayatına veda etmiştir. Bilim kurgu türüne getirdiği yeni bakış açısı ve aksiyon dolu sahneleri sayesinde yayınlanmaya başladığı andan itibaren geniş bir hayran kitlesi oluşturmayı başarmıştır. Dizinin yönetmen koltuğunu; The Shield, The Chicago Code gibi başarılı yapıtlara imza atmış Shawn Ryan yanı sıra Supernatural, The Boys gibi başarılı yapıtlar ile adından sıkça söz ettiren Eric Kripke yer almaktadır.

Timeless Dizisinin Konusu

Timeless; aksiyon dolu sahneleri ve başarılı senaryosu sayesinde pek çok kişi tarafından beğenilen bir yabancı dizi olmayı başarmıştır. Mason Industries; başarılı bir zaman makinesi icat etmiştir. Ancak Garcia Flynn isimli biri bu makinesi çalmayı başarmıştır. Makineyi geri almak ve Garcia adlı kişiyi yakalamak için bir tarih profesörü, bir bilim adamı ve bir askerden oluşan güçlü bir ekip kurulur. Bu ekibe; eski bir zaman makinesi verilir ve Garcia adlı kişiyi yakalamaları söylenir. Garcia isimli hırsızın tam olarak nerede olduğunu bilemeseler de, gittiği zamanı tespit edebilen ekip; zamanda durmaksızın yol almaya başlar. Ancak bu yolculuklarda karşılarına büyük engeller çıkmaktadır. Bu engelleri kendi yöntemleri ile aşmayı başaran ekip; asıl amacı tarihi baştan değiştirmek olan Garcia Flynn’ı kovalamaya devam eder. Aksiyon ve maceranın hız kesmediği dizi; bilim kurgu türüne yeni bir bakış açısı kazandırmayı başarmıştır.

Dizinin Karakterleri

Timeless; profesyonel oyuncu kadrosu ve aksiyon dolu senaryosu ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış bir dizidir. Tarih profesörü olan Lucy Preston; tıpkı annesi gibi bilime oldukça meraklıdır. Annesinin vasiyetlerini yerine getirmek ve onun bilimsel kimliğini devam ettirmek isteyen Lucy; zaman makinesini geri almak için zaman yolculuğu ekibine katılır.

Lucy karakterini Abigail Spencer canlandırmaktadır. Wyatt Logan; orduda görev almış kıdemli bir başçavuştur. Eşinin ölümünün ardından; içine kapanan ve her şeyi bırakan Wyatt; ekibin kas gücünü oluşturmaktadır. Wyatt rolünde; Matt Lanter yer almaktadır. Rufus Carlin ise ekibin bilim adamıdır. Eski zaman makinesini çalışır hale getirmeyi başaran Rufus rolünde; Malcolm Barrett yer almaktadır.

Bir cevap yazın