V Wars Dizisinin Konusu ve Yorumları

V Wars; 2019 yılında yayınlanmaya başlamış dram, bilim kurgu, fantastik, korku türünde bir Kanada dizisidir. İlk sezon yayınlanan dizinin; 2. Sezonunun Aralık 2020 tarihinde izleyici ile buluşacağı duyuruldu. Dizi; yayınlanmaya başladığı andan itibaren farklı konusu ve gerilim dolu sahneleri sayesinde geniş bir hayran kitlesine sahip olmayı başardı. Bunun yanı sıra dizi; virüsler ile vampirler arasında bağ kurarak bilim kurgu dünyasına farklı bir pencereden bakmayı başardı. Dizinin yönetmen koltuğunu; William Laurin ve Glenn Davis paylaşmaktadır.

V Wars Dizisinin Konusu

V Wars; Jonathan Mabery’nin aynı adı taşıyan kitabından uyarlanmıştır. Araştırmacı doktor olan Luther; Antartika’da bulunan tesisteki doktor arkadaşından haber alamayınca yanına en yakın arkadaşı Michael Fayne’i de alarak Antartika’ya gidiyor. Daha ilk bakışta tesiste bir farklılık olduğunu anlayan Luther; içeri girdiklerinde yerde kırılmış bir deney malzemesi görüyor. Kendisinin ve arkadaşının buradan bir hastalık kaptığını düşünen Luther; olayı yetkililere bildiriyor. Yetkililer tarafından karantinaya alınan ikili; yapılan testlerin herhangi bir hastalığı işaret etmemesi ile birlikte serbest bırakılıyorlar. Ancak Michael; tuhaf davranışlar sergilemeye ve günden güne değişmeye başlıyor. İşin peşini bırakmayan Luther; kendi çabaları ile aldığı örnekler üzerinde farklı testler yaptırmaya devam ediyor. Michael ise; sesleri daha net duymaya, daha net görmeye ve güçlenmeye başlıyor. Bu vahşi dürtü; sonunda Michael’in birini öldürmesine sebep oluyor. Git gide kötüleşen olaylar sonucunda; vampire dönüşen Michael ve bilim adamı Luther; kendilerini birbirlerine karşı açtıkları bir savaşın içinde buluyor.

Dizinin Karakterleri

V Wars; profesyonel oyuncu kadrosu ve heyecan dolu işleyişi sayesinde pek çok kişiyi kendine hayran bırakmayı başarmış bir yabancı dizidir. Dizide; Luther; işinde oldukça başarılı bir doktordur. Bunun yanı sıra bilimsel araştırmalar da yapmaktadır. Bu rolde; uzun süre The Vampire Diaries dizisinde oynayan Ian Somerhalder bulunmaktadır. Bir virüs bulaşması sonucu günden güne değişime uğrayarak vampire dönüşen Michael Fayne rolünü; Supernatural, Arrow gibi dizilerde yer almış Adrian Holmes canlandırmaktadır.

Dizide; Doktor Luther’ın oğlu rolünde, sergilediği performanslar ile pek çok dizi – filmde yer alan küçük oyuncu Kyle Harrison Breitkopf yer almaktadır.

 

Bir cevap yazın